Mail Hill Nummer 3


Beste ouders, verzorgers, leerlingen en collega’s,

En zo is het alweer bijna Kerstmis. Voor de examenkandidaten is het schooljaar op de helft. Wat gaat het snel en wat is er dit schooljaar ook alweer veel gebeurd.

Het Mill Hill College leeft, dat merk je aan alles. Sinds kort zijn we, als onderdeel van het programma Wereldwijs, ook internationaal actief. Er zijn uitwisselingen met scholen in Italië en België, we krijgen bezoek uit Zweden over de vloer, we zijn actief met eTwinning – een soort internationale dating site voor scholen – en we hebben natuurlijk onze grotere en kleinere buitenlandse reizen. Internationaal doen en denken is cruciaal voor het werk dat onze leerlingen later gaan doen en daarom is het zo belangrijk dat wij hen in contact brengen met de wereld buiten Nederland.

Leerjaar 3 is volop in beweging. We werken daar sinds dit jaar met projecten die verder gaan dan alleen een schoolvak. Ook dat vinden wij belangrijk, immers een onderwerp als duurzaamheid heeft allerlei aspecten. Je kunt het economisch bekijken, maar natuurlijk ook vanuit natuurkundig of scheikundig perspectief. Het is ongelofelijk belangrijk dat onze leerlingen overstijgend leren denken. Immers, complexe problemen vragen om een brede blik en die willen wij onze leerlingen graag bijbrengen.

Ook bouwen we letterlijk aan een nieuwe school. We hebben extra subsidie gehad van het ministerie van Onderwijs zodat we ons schoolgebouw nog mooier en inclusiever kunnen maken. Wij hebben gekozen voor twee speerpunten: We willen onze school meer prikkelarm maken door slimme inzet van digitale middelen en we willen dat al onze leerlingen zonder beperking kunnen bewegen. Dat maakt het Mill Hill een school die grenzeloos is. De grens bestaat immers alleen waar we hem zelf leggen.

Een mooi voorbeeld van zo’n grens is nieuwjaar. We laten het oude achter ons en kijken met een frisse blik vooruit. Voor het vuurwerk gunnen we onszelf een paar dagen van bezinning tijdens Kerstmis, omringd door familie en vrienden. Mooi dat er even een periode van rust is. Met alles wat er speelt, gun ik al onze leerlingen en medewerkers deze rust van harte.

Ik wens iedereen fijne feestdagen. Op naar een wervelend 2026!

Ard van Aken
rector


Nieuws vanuit de interne organisatie

Studiedag
Op donderdag 11 december komen vanwege een studiedag alle lessen te vervallen. De leerlingen zijn dan vrij.

Toetsweek
Toetsweek 2 loopt van maandag 12 tot en met vrijdag 16 januari. Tijdens de toetsweek is de mediatheek gesloten dus boeken kunnen alleen ingeleverd worden in de agora. De Tussenruimte wordt deze week verplaatst; leerlingen kunnen zich melden voor de in- en uitcheck in lokaal 35.

Let op: Zorg dat je een koptelefoon of oortjes bij je hebt! Deze worden NIET meer uitgeleend, dus wanneer je een toets hebt waarvoor deze nodig zijn, kun je de toets dus niet maken. Uiteraard zijn koptelefoons wel te koop voor € 2,50.

Uitlenen powerbanks
Met ingang van maandag 8 december zullen powerbanks niet meer uitgeleend worden. Heb je problemen met de accu van je laptop, meld je dan bij ICT tijdens één van de twee dagelijkse spreekuren.
Zorg dus dat je je laptop opgeladen mee naar school neemt!

Kerstgala klas 1
Op donderdagavond 18 december tussen 19.30 en 22.00 uur is er een sprankelend kerstgala voor alle leerlingen van klas 1. De lessen komen die dag vanaf 12.15 uur te vervallen zodat iedereen er in de avond bij kan zijn. De inloop is om 19.15 uur waarbij de leerlingen worden verwacht in een lokaal voor een centrale opening met de mentor en de avond wordt om 22.00 uur gezamenlijk met de mentor in het lokaal afgesloten. Voor meer details zie de mail van 19 november.
Natuurlijk verwachten we van iedereen een feestelijke outfit!

Kerstactiviteiten
Ook voor de overige leerjaren komen de lessen na 12.15 uur te vervallen zodat voor hen in de middag de kerstactiviteiten van start kunnen gaan. Leerlingen en ouders ontvangen meer info hierover van de mentor of per brief.


Examentrainingen meivakantie

Alle leerlingen en ouders van de examenklassen hebben een brief ontvangen over de examentrainingen van Eindsprint op maandag 20 en dinsdag 21 april in de meivakantie.
Eindsprint biedt deze trainingen aan voor een gereduceerd tarief.
Deze trainingen zijn uiteraard niet verplicht voor de leerlingen. Alle examenleerlingen worden tijdens de lessen, en met name in periode C en D, voorbereid op het eindexamen en in de Wereldwijsweek volgen er nog examentrainingen en proefsessies van de examens ter voorbereiding.


Kerstactie Mill Hill College

Geachte ouder(s)/verzorger(s), beste leerlingen,

Het Mill Hill College gaat dit jaar voor de tweede keer kerstpakketten samenstellen en doneren aan Dorpsteam Goirle. Vorig jaar hebben we 150 dozen kunnen vullen met mooie, heel bruikbare producten. We hopen dat aantal dit jaar weer te evenaren. We vragen jullie hulp om vanaf maandag 8 december aanstaande houdbare, luxe producten mee naar school te nemen. Je kunt hierbij denken aan bonbons, chips, snoep of houdbare etenswaren als pasta, rijst, groente en fruit in blik en alcoholvrije bier/wijn of bubbels . Ook producten als zeep, deodorant en shampoo passen goed in het pakket. Deze spullen kun je van maandag 8 tot en met maandag 15 december afgeven in de speciaal daarvoor ingerichte ruimte in de personeelskamer.

Wilt u als ouder/verzorger vanuit eigen onderneming producten doneren of heeft u (zakelijke) relaties die onze actie wellicht willen steunen met producten, dan kunt u tot uiterlijk 15 december een e-mail (laten) sturen aan kerstactie@millhillcollege.nl met vermelding van een telefoonnummer waarop u bereikbaar bent. Wij maken dan graag een afspraak om de spullen af te geven op school.

Tot slot, ben jij een leerling in klas 3 of hoger en wil je graag helpen bij het aannemen van de spullen en bij het inpakken van de pakketten, meld je dan vóór 8 december a.s. bij mevrouw Engbersen (fengbersen@millhillcollege.nl).

We vertrouwen erop dat we samen met onze leerlingen deze actie weer tot een succes kunnen maken!

Alvast bedankt,
werkgroep kerstactie


Paarse vrijdag op het Mill Hill College

Op vrijdag 12 december 2025 is het Paarse Vrijdag. Dé dag waarop het onderwijs aandacht besteedt aan diversiteit, respect en jezelf kunnen zijn zonder gepest te worden. In het gebouw op de schermen is een oproep geplaatst om op Paarse Vrijdag paars te dragen op school als blijk van steun. In de mediatheek is ook een Paarse Vrijdag leestafel ingericht met boeken omtrent het thema lhbtqia+. Laten we er samen aan bouwen dat op onze school iedereen zichzelf kan zijn, elke dag opnieuw!


Paarse Vrijdag | vrijdagavond 12 december | jongerenwerk Hilvarenbeek

🌈 Ben jij klaar voor de leukste paarse vrijdag ooit? 💜

Op 12 december 2025 vieren we samen Paars Vrijdag.

✨ Wat kun je verwachten?
🎉 GAYmes
🧠 Quiz met toffe prijzen
🎤 Karaoke
📿 DIY–bracelets maken

👋 Voor wie?

Voor iedereen vanaf 13 jaar die onderdeel is van de LGBTQIA+ community of ally is.
 📍 Tijd & Locatie: 19:30-22:00 bij The Box, Bukkumweg 30A, Hilvarenbeek

 💬 Wil je erbij zijn?

Meld je aan bij Iris via WhatsApp: 06 13646642


Open dag Mill Hill College op 8 februari 2026

Zondag 8 februari  2026 is onze open dag. Kinderen uit groep 7 en 8 kunnen samen met hun ouders/verzorgers van 11.00 tot 15.00 uur een kijkje nemen op onze school. Omdat we een groot aantal bezoekers verwachten, vragen we onze huidige leerlingen alleen te komen als zij een taak hebben. We kunnen nog veel hulp gebruiken, dus leerlingen zijn van harte welkom om zich aan te melden. Dat kan bij een bepaald vak via je vakdocent of je kunt ingezet worden voor meer algemene taken zoals de ontvangst of catering. Voor derde- en vierdeklassers is het in overleg met je begeleider ook mogelijk om de ingezette uren mee te laten tellen voor de maatschappelijke stage. Je kunt je aanmelden voor 2 verschillende shifts of een hele dag. Een ochtenddagdeel loopt van 10.45-13.15 uur en een middagdagdeel van 12.45-15.15 uur. Een hele dag is dan van 10.45 – 15.15 uur waarbij een lunch is inbegrepen. Toekomstige leerlingen willen vaak van de huidige leerlingen weten hoe het is om hier op school te zitten, dus jullie bijdrage is van groot belang!

Meld je aan via nvanoers@millhillcollege.nl .


Tevredenheidsonderzoeken schooljaar 2024–2025

De resultaten van de ouder- en leerlingtevredenheidsonderzoeken laten zien dat het Mill Hill College wordt ervaren als een prettige, veilige en betrokken school, waar leerlingen zich gezien en goed begeleid voelen.

Ouders zijn vooral positief over de sfeer, het mentoraat, de digitale voorzieningen en de persoonlijke betrokkenheid van docenten. Wel wensen zij meer uitdaging in het onderwijs en duidelijkere communicatie over de voortgang van hun kind.

Leerlingen voelen zich veilig en waarderen de begeleiding en ICT-voorzieningen. Tegelijkertijd geven zij aan graag meer variatie en uitdaging in de lessen te zien, met duidelijkere feedback en meer ruimte voor hun eigen inbreng.

Het Mill Hill College krijgt van ouders en leerlingen een stabiele en positieve beoordeling. Tegelijkertijd zien we kansen om verder te werken aan uitdagend onderwijs, duidelijke communicatie en de betrokkenheid van leerlingen te vergroten.