Mail Hill nummer 4

Voorwoord
De kogel is door de kerk: Het Mill Hill College krijgt nieuwbouw. Na zeven jaar hard werken heeft de gemeenteraad van Goirle ermee ingestemd. En lekker dichtbij ook: op het sportveld voor de school. Tijd voor een feestje!

Bouwen op het sportveld biedt voor onze leerlingen veel voordelen. Zo kan onze school gewoon blijven draaien tijdens de bouw en hoeven we niet naar een tijdelijk onderkomen. Daarnaast fietst 95% van de leerlingen via het fietspad achter de school waar gelukkig geen bouwverkeer komt. Voor de brommers en halen en brengen van leerlingen met de auto, zullen we een tijdelijke oplossing moeten bedenken. Het enige nadeel is dat we tijdens de bouw niet buiten kunnen sporten. Maar dat is een klein offer met het oog op de mooie nieuwbouw die ons te wachten staat. We krijgen er immers ook een prachtige grote gymzaal voor terug.

Nu komt de fase van plannen maken. Leuk en spannend tegelijkertijd. Daarbij willen we zoveel mogelijk leerlingen, docenten en ouders betrekken. Het is immers een school van en voor de leerlingen uit Goirle en omgeving. Zij moeten zich er straks thuis voelen. Hun school moet gezellig en veilig zijn. Daarom starten we als eerste met een werkgroep ‘sfeer en identiteit’. Dit moet ons handvaten geven waaraan we alle processtappen van de bouw kunnen toetsen.

Wanneer moet de nieuwe school er staan? Als alles meezit draaien we in 2028 de deur van het nieuwe gebouw open. Plannen, ontwerpen, bouwvoorbereiding en het bouwen zelf kost immers veel tijd. In de tussentijd doen wij er alles aan om het huidige gebouw in een zo goed mogelijke conditie te houden zodat ook de leerlingen van nu veilig naar school kunnen. En wil je graag meepraten? Dat kan. Neem contact op met school en je bent van harte uitgenodigd om plaats te nemen in één van de werk- of klankbordgroepen.

Wij hebben er zin in en gaan de nieuwbouw gebruiken om een mooie toekomst voor het Mill Hill College in de komende tientallen jaren veilig te stellen.

Ard van Aken
rector


Interviewavond
Heeft u vragen met betrekking tot de leerprestaties van uw kind, kunt u zoals altijd weer terecht op onze interviewavonden die deze periode plaatsvinden op donderdag 13 en dinsdag 18 februari.  Check altijd Magister na publicatie van het ouderavondrooster! Misschien heeft u zelf geen gesprekken aangevraagd, maar mogelijk wil een docent u toch graag spreken. Ook dit vindt u dan terug in dit rooster.

Inschrijvingen opendonderdag 30 januari 09.00 uur
Deadline inschrijvingendonderdag 6 februari 09.00 uur
Rooster klaarvrijdag 7 februari 17.00 uur

Herkansingen en inhaaltoetsen
De herkansingen en inhaaltoetsen van toetsweek 2 voor de bovenbouw zullen worden afgenomen op dinsdag 18 en dinsdag 25 februari 2025.

Bericht naar leerlingen en inschrijftool openvrijdag 31 januari
Deadline inschrijvenvrijdag 7 februari 09.00 uur
Rooster klaarmaandag 10 februari 17.00 uur

Open Dag
Zondag 9 februari  is de open dag waarop kinderen uit groep 7 en 8 samen met hun ouders/verzorgers van 11.00 tot 15.00 uur een kijkje kunnen nemen op onze school. Omdat we een groot aantal bezoekers verwachten, vragen we onze huidige leerlingen alleen te komen als zij een taak hebben. We kunnen nog veel hulp gebruiken, dus leerlingen zijn van harte welkom om zich aan te melden. Dat kan bij een bepaald vak via je vakdocent of je kunt ingezet worden voor meer algemene taken zoals de ontvangst of catering. Voor derde- en vierdeklassers is het in overleg met je begeleider ook mogelijk om de ingezette uren mee te laten tellen voor de maatschappelijke stage. Je kunt je aanmelden voor 2 verschillende shifts of een hele dag. Een ochtenddagdeel loopt van 10.45-13.15 uur of een middagdagdeel van 12.45-15.15 uur. Een hele dag is dan van 10.45 – 15.15 uur waarbij een lunch is inbegrepen. Toekomstige leerlingen willen vaak van de huidige leerlingen weten hoe het is om hier op school te zitten, dus jullie bijdrage is van groot belang!

Meld je aan via nvanoers@millhillcollege.nl .


KiKa Ironman – Floris Reinacher (oud-leerling MHC)
Op 26 juli 2021 stond mijn wereld op zijn kop, ik kreeg de diagnose kanker, ALL om precies te zijn. Na 3.5 jaar en vele behandelingen verder ben ik daar gelukkig weer bovenop. In deze tijd heb ik veel dingen geleerd, maar ook verloren; de kracht in mijn spieren, goede vrienden, en vooral veel kostbare tijd. Dat krijg ik helaas niet allemaal meer terug, maar het belangrijkste is, ik ben er nog steeds. Het overlevingspercentage van kinderen met kanker staat op 81%, en dat is een hele vooruitgang. Maar dat betekent ook, dat er 19 op de 100 kinderen overlijden aan de diagnose kanker. Dit moet naar de nul. En daarom strijd ik voor KiKa! In de zomer van 2025 ga ik zwemmen 🏊, fietsen 🚴 en rennen 🏃 voor KiKa. En zal ik binnen 4 jaar na het vaststellen van mijn diagnose een halve Ironman afleggen. Dit doe ik om geld op te halen voor kinderen zoals ik, en om te laten zien dat de diagnose echt niet het einde hoeft te zijn. Dat geld ophalen kan ik niet alleen, daar heb ik jullie hulp bij nodig! Via deze link kun je (al vanaf een klein bedrag) éénmalig sponsoren. Help jij mee kinderen kankervrij te krijgen? 🧡  

Dankjewel!
Floris Reinacher 


Jaarplanning
Klik op onderstaande link voor het overzicht van de jaarplanning
Jaaroverzicht – Mill Hill College